anoynomouskali7558 anoynomouskali7558
  • 13-10-2018
  • Mathematics
contestada

6 pounds of raisins cost 12$, what is the price per pound of raisins?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2018
2 dollars because 2 times 6 is 12 so it's 2 dollar per pound of raisons
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a run-on sentence? Marta and Brent carried in a cord of firewood because it was supposed to snow for four days. Marta and Brent carrie
Mass transit systems reduce air pollution. a. True b. False
Andrew Johnson was impeached by Congress when he
Nonverbal communication is tied to _______________. a. constructs b. integration c. culture d. multiple channels
What is the quadrilateral and triangle and square
Someone whose skin turns yellow may have jaundice which is a symptom of hepatitis a. a. True b. False
50 points! Please help with math! :D
A heater in a fish tank is an example of _________ energy a.conduction b.convection c.radiation PLEASE HELP!!!!!!!!!!!
One muscle in your body that is always at work pumping blood is the vein artery capillary heart
You are preparing for a breakfast party and need enough milk for 20 people. Each person will drink about 200 milliliters of milk. Which is the better estimate o