leah2582
leah2582 leah2582
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries cost $3. How many packages can u buy for $9?

Respuesta :

ronnica14
ronnica14 ronnica14
  • 13-10-2018
you can buy 3 packages for $9 bc 3×3=9
Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation for x. 9(x-3) =3(X + 8) ———- ———— 6 13
Which U.S. states are protected by LGBT nondiscrimination laws and which aren't? What are the best and worst states for LGBT equality? This is due in 2days-
NEED HELP NOW!!!!!!!!!! Which of the following is an area of for tile land in the middle east, located by the Tigris and Euphrates rivers?
ANSWER QUICK OR DONT ANSWER AT ALL! I NEED RESPONSES NOW! I need help with this Spanish assignment. I have absolutely no idea what the hell Im supposed to do (t
Give two examples of mixtures in which the physical properties of the ingredients, or substance, are maintained, or NOT changed, when they are mixed together
Black walnut trees produce a nontoxic chemical that becomes highly toxic when it is exposed to air or soil. How does this chemical help black walnut trees compe
2x = 8X - 3 = 55x + 2 = 127x + 4 = 253x + 1 = 5x – 133 (2x + 1) = 2x + 113 (2x - 6) = 2 (2x- 1)2 (x + 3) - 3(2x - 5) =x​
Why organizations should consider opportunity cost when deciding how to use their factors and production
Instrument Panel Identify instruments and gauges on the instrument panel of your family car or that of a friend and list below.
-4x + 9 = -7x - 12 +7x +7x 3x + 9 +12 -9 -9 3X 3 ------ = ------ 3 3 x= 1 What is the error or is there no error ?