shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x? 45° х 14 45°
write an exponential function in the form y=ab^x that goes through the points (0,14) and (6,896)
what were three of the most significant events of world war ii
According to Governor Carter, who was responsible for the changes in Georgia? A) the Georgia government B) liberals and conservatives C) the people of Georgia a
how to get rid of shaving pimples?
I keep lighting candles
85% of £30? I really need help homework is due tomorrow
what the symbol means to native american characters in American horse?​
when camping alone , mr adam uses all of the water in 12 days, then when mrs adams and mr adams camp together they use all of the water in storage in 8 days. if
describe the endosymbiont theory