jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

How does Papa's agreeing to teach Sarah to ride a horse and drive a wagon develop a theme in Sarah, Plain and Tall?
write an equation in slope intercept form given slope and point for following (9,-4) slope 2/3 please helpppp
Which of these elements has an atom with the most stable outer electron configuration? 1.Br 2.Ne 3.Zn 4.Ag
The area of Mr. Rogers’ field is 3 ⅓ square miles. If the width of the field is ⅔ of a mile, what is the length?
Origin and Expansion of the Universe Lab Report Introduction Scientists have established a timeline of events after the Big Bang, based on astronomical observat
2,704 rounded to the nearest thousand
Why was Mathura important during ancient times ?​
In a coordinate plane, draw the figures with the given vertices. Which figures are similar? Explain your reasoning. Triangle A: (0,0), (4,0), (4,2), (0,2) Trian
who likes the band WHY DON'T WE bc i do so much
Mr.and Mrs.Hawell want to file thier income tax return together. Which filling status should they use?