Uhmjujiooo4196 Uhmjujiooo4196
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Cost of 10 oranges is one dollar what is the cost of five

Respuesta :

amycrossx
amycrossx amycrossx
  • 11-10-2018
10 oranges = $1
5 oranges = $?

To get from 10 to 5 you divide by 2 so that’s what you do with the $1 so it would be $0.50
Answer Link

Otras preguntas

what is the apartment complex called that the immigrants lived in
COMPREHENSION [20 marks] You are advised to spend about 30 minutes on this section. Read the following passage carefully and answer the questions on it. I recal
In a coffee-cup calorimeter, 50.0 mL of 0.800 M calcium nitrate are added to 50.0 mL of 1.600 M sodium fluoride, and a precipitate forms. The initial temperatur
This assignment is due soon! If someone can help me answer this it would be amazing. It is about Exterior Angle Theorem.
Find the slope of this line.make it a fraction.
Craig agreed to clean out the garage before going to the mall. His mom comes home and finds the garage is still a mess. When Craig comes home, his mom says: (wh
Show Me How Question Content Area Cost Flow Methods The following three identical units of Item K113 are purchased during April: Item Beta Units Cost April 2
describe the different situations that led to the creation of the colonies in each region. Explain how this impacted their lifestyles and religious values??
5 (a) (b) Identify the nature of two stationary points for y=4x³ - 96x² +576x. ​
anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored​