Jcmandique9457 Jcmandique9457
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you brought 20 apples for a 1.00 how much does one apple cost

Respuesta :

erber123
erber123 erber123
  • 11-10-2018
1.00/20 = $0.05

It would be 5¢ per apple.

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What does the present perfect tense show??
Read the summary paragraph for the article on service and answer the question that follows: Service improves society, impacting the helpers as well as thos
Why were water routes a slower means of travel? There were no clear waterways. Travel by water needed better directional instruments. The lack of mechanization
Zoe needs to by beads to make jewelry. For each earring, Zoe uses 3 small blue beads, 1 small metallic bead and 2 large green beads. What is the total number of
Which of these most likely causes an annular solar eclipse? A.moon moving closer to Earth than sun and forming a triangle B.Earth moving closer to sun than mo
Public policy can be best defined as A.a course of action the government takes in response to an issue or problem. B.a decision made by all registered voters to
describe how to find the number of $4 train tickets you can buy with $32
Which of the following has a graph that is a straight line? Equation 1: y = 2x + 7 Equation 2: y2 = x − 1 Equation 3: y = 2x2 + 4 Equation 4: y = 3x3
By the fifteenth century, where were most African slaves in Europe found? EUROPE IN THE RENAISSANCE AND REFORMATION a. The Holy Roman Empire b. Athens c. The Fr
Unjumble this sentence? invite amis a la elle ses maison