wanda52 wanda52
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

How do I get this answer? If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would four pieces cost?

Respuesta :

brightdoli
brightdoli brightdoli
  • 11-10-2018
first I divided then multiplied. hope i helped
Ver imagen brightdoli
Answer Link

Otras preguntas

The Declaration of Independence was written mostly by
if 80 percent is 72 marks what is full marks
what did percy's mother, Sally, want to do with her life? Why didn't she?
This court will hear cases involving U.S. tariff laws. a. Court of Appeals for the Federal Circuit c. Court of International Trade b. U.S. District Court d.
How were jews often mistreated in medieval europe?
complete the pattern. 8,570 85.7 8.57
If you formed an algebraic expression to model the phrase "the quotient of three and a number," which operation would you need? a. addition b. subtraction c.
0.078 round to the nearest hundredths?
Which regions in both Germany and the United States were most focused on industrialization? A. the northern regions B. the eastern regions C. the southern regio
What's 2001 divided by 83