smartypants338 smartypants338
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help! Thx a lotttt

Need help Thx a lotttt class=

Respuesta :

emma8525
emma8525 emma8525
  • 01-10-2018
you would do 128 divided by 8 which is 16 so the first part is 16 hours. then youd do 16 times 10 which is 160 dollars for the second part
Answer Link

Otras preguntas

What is the ratio of 3 1/2 inches to 4 2/3 feet in simplest form
what is 200 increased by 10%
The rise of internet marketing has become particularly important in doing business in the b2b markets. a. True b. False
Determine where each relation is a function if it is a function then indicate if it is a linear function
The price of jeans was reduced $6 per week for 7 weeks. By how much did the price of the jeans change over 7 weeks?
PLEASE HELP on these problems! I really need the help and these are due in a few hours. Very urgent. I would really appreciate the help, so please help!!! 1. If
this experiment, you compare several unknown powders to known powders. What is the name given to all of the known materials used for comparison in this experime
In what way does the kettle falls five case illustrate a weakness of a federal system? choose the best answer.
My teacher asked me a question, my answer was “Je m’appelle Anne.” What was the teacher’s question?
What economic advantages did the north have over the south