jessicahenson1978 jessicahenson1978
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Iona's favorite peaches are are $2.50 per pound at the local Farmers Market she bought 3.5 lb of peaches how much did she spend

Respuesta :

alyssa0802 alyssa0802
  • 01-10-2018
$2.50×3=$7.50
$2.50÷2=$1.25
$7.50+$1.25=$8.75
Answer Link

Otras preguntas

Why is colonization a problem
HELPPP PLEASE DUE NOW
Can someone help me?
what logging method greatest impact on forest ecosystems
Which is the strongest type of intermolecular force between solute and solvent in br2(l) in ccl4(l)?
I need help to answer this please thank you ?
in which part if the cell is chorophyll found
Which word has its origins in Greek mythology? Altar adore allay atlas
A bar serves Jello shots each containing 1 1/2 ounces of 80-proof vodka. How many alcohol servings are in 4 Jello shots?
An open rectangular box having a volume of 108 in.3 is to be constructed from a tin sheet. find the dimensions of such a box if the amount of material used in i