mlojhb
mlojhb mlojhb
  • 15-09-2018
  • Advanced Placement (AP)
contestada

i need to know how to do this! i somewhat understand but i still get confused and i don’t want to mess this up

i need to know how to do this i somewhat understand but i still get confused and i dont want to mess this up class=

Respuesta :

jordancaffertype9iwb
jordancaffertype9iwb jordancaffertype9iwb
  • 15-09-2018
2) 10 is divisible by 5 and 2
3) 10 ÷ 5 = 2 10 ÷ 2 = 2
a) 16,19,21
and I don't know the rest
Answer Link

Otras preguntas

A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
There are two ways of adding two square numbers to make 65. Write a different square number in each box. [ ] + [ ].
Which words in this sentence are common nouns? Until the Spaniards brought cattle and sheep from Europe, the Aztecs had no dairy products. Choose all answers th
Estimate each quotient using compatible numbers.
Is there DNA in our food? How do you know?
What's needed to know Right now we are doing unit 1 which is about tensions in ropes and weight and stuff about newtons. We are taking a test tomorrow and I st
How do I change 36 to 360
tanisha ran 3/5 of a 26 mile race in 3.2 hours.if she ran at a constant rate,what was her speed in miles per hour?
if the slope of a position versus time graph is downward what kind of motion produced the graph
Convert 35kg to its equivalent in g using dimensional analysis