shay2times shay2times
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

You sign up for 13th weeks of swim lessons.There is 26$ sign up-fee. The total cost is $325 What is the cost per week?

Respuesta :

15MPS
15MPS 15MPS
  • 13-09-2018
So you wanna take the total of $325 and subtract the original fee of $26 so you have $299. You take the $299 and divide it by 13. That gives you $23, your answer is 23.
Answer Link

Otras preguntas

How many grams are in 116 mg? Express your answer numerically in grams
In your own words, write the definition of each of the words below. law:
71.0 moles of P4O10 contains how many moles of P
What are characteristics of early Greek sculptures called the kouroi and speak and what happened to Greek artist with each new generation
Please helpppp if you can
Why does oil not disolve in water
Misha takes his daughter Tatiana to the mall. He notices a goup of rough-looking youths who are swearing and wrestling in front of one store, but Tatiana does n
2. Cuál es el trabajo necesario para que una fuerza de 100 N desplace una carga uno 2,5km.?
i attached a worksheet below. please i need help with it.
Isaiah is 10 years younger than his sister. The sum of their ages is no more than 34 years. What is the oldest Isaiah can be?