dandereramen dandereramen
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

Mrs. Garcia bought 9.1 yards of fabric for $18.79. How much was the cost per yard?

Respuesta :

angelavazq40888 angelavazq40888
  • 13-09-2018
2 dollars or in more descriptive is 2.064835164835165.
Answer Link
caracciolo768
caracciolo768 caracciolo768
  • 25-11-2020

Answer:

2 OR G

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The leg of a right triangle is three units in the hypotenuse is 4 units. What is the ranks in units of the other leg of the triangle?
Rational equation find the value of x ? 5x/6+1/3=7/12
Which of the following is an indication that Bill is listening carefully during his conflict resolution process? A. He is taking lots of notes. B. He is listeni
URGENT! Using Euler's Formula ( F+V=E+2) find the Number of faces. Vertices: 16 Edges: 37 Faces: ?
Keith is the leading goal scorer for a team in an ice hockey league. Last season, he scored 42 goals in 82 games. Assuming he scores goals at a constant rate, w
Can someone please answer. There is one problem. There's a picture. Thank you!
Above is a close-up of the narratives carved into the Column of Trajan. Which of the following is not true about the above narratives/column? a. Trajan is best
a plant has a weight of 24.5n .what is the mass of the plant
Which ordered pair makes both inequalities true? y > –2x + 3 y < x – 2 (0,0) (0,–1) (1,1) (3,0)
how do u find the area of a square