dawnmaurodmox9xmx dawnmaurodmox9xmx
  • 12-09-2018
  • Mathematics
contestada

piano lessons cost $15 what expressions could be used

Respuesta :

igoroleshko1
igoroleshko1 igoroleshko1
  • 12-09-2018

It is going to be $25x, because $25 means the cost and x means the times you went.

Answer Link
mnadat9
mnadat9 mnadat9
  • 12-09-2018

15*5 truse me

hope this helps you

Answer Link

Otras preguntas

Clouds are made up of water droplets. Which statement BEST describes how the water droplets get into the air to form clouds? * 1 point Water droplets in clouds
Add: 3 quarts 1 pint + 1 quart 1 pint
Select the correct answer. What was the major achievement of Frances de sales?
Identify the problem in the following sentence
The midsegment of ABC is LM. What is the length of AB if LB is 14 inches long​
in scythe who wins the ring​
What started World War 2
Read the excerpt from The evolution of useful things
Which of these sentences about the status of women in Jane Austen’s time is true? A. Educated women could take up professions like medicine and law. B. Women
Cashews cost $4 per pound and peanuts cost $2.50 per pound. If you mix 4 pounds of cashews and 4 pounds of peanuts, what is the total cost of one pound of the m