rey60 rey60
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

$99 for 12 CDs unit rate

Respuesta :

Queenbee2005
Queenbee2005 Queenbee2005
  • 11-09-2018
For every cd it cost 8.25
Answer Link
ishin ishin
  • 11-09-2018
You would devide $99 by 12 and the answer would be $8.25.
Answer Link

Otras preguntas

(This class is called life management) A basic decision that you make every day about every day things are known as: A) Major Decisions B) Routine Decisions C)
Translate this phrase into an algebraic expression. 20 more than twice a number Use the variable n to represent the unknown number. (btw I have brainlist)​
What can be excluded from a list of objects in the solar system
32 Points Plz Help Answer Fast 2k+12=-4How do you get -8? Please show step by step.
Ms. Goodwin spends her day studying the production, distribution, and consumption of goods and services. Ms. Goodwin most likely works as a(n): A) Economist fo
Share whatever you would like to share with someone who you believe wouldn't judge you, will be free from every kind of biases ​
A dog runs 100 meters in 30 seconds. How fast is he running
Jenny is eight years older than twice her cousin Sue’s age. The sum of their ages is less than 32. What is the greatest age that Sue could be? 7 8 9 10
4. Expand and simplify the product of (x-a)?
Hey everyone! This question is hard. What specific fluid goes in the windshield wipers? (I never drove a car before) And how much to put in fluid ounces? (So yo