KaraK2001 KaraK2001
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

The answer to the problems

The answer to the problems class=

Respuesta :

trinitytran2005 trinitytran2005
  • 11-09-2018
c = 20 +15d because you already have to pay $15 plus $20 per day
Answer Link
Vowing
Vowing Vowing
  • 11-09-2018

The answer is option 3. This is because it is showing the following: the total cost(c) is equal to(c=) $20 per day(c=20d) plus 15(c=20d+15)

The answer is option 3 (c=20d+15)

Answer Link

Otras preguntas

As farmers use the land, it often changes from arable land to desert. This process is known as A. farmification. B. desertification. C. deforestation. D. lan
Which of the following is not a potential problem of using more nuclear energy? a. The plants might completely melt down and destroy nearby environments b. Co
Convert to a decimal: 0.52%
louie made $400 in the school fundraiser. he sold $125 worth of chocolate bars and he sold 50 rolls of gift wrap at a certain amount per roll. how much did each
What does the acronym HALT stand for? A. High-strung, anxious, labored, tense B. Help, avoid, learn, talk C. Hungry, angry, lonely, tired D. 6y, active, lea
Portion is found by the rate times the base
A material you are testing conducts electricity but cannot be pulled into wires. It is most likely a _____.
Which of the following is a direct benefit of good flexibility? a. increased muscle strength b. increased range of motion c. improved muscle endurance d. non
Is coral called a producer of the ocean. true or false
__________ contain all nine essential amino acids.