chrisfrezar chrisfrezar
  • 03-09-2014
  • Mathematics
contestada

value mart is having a back to school sale on pencils a pack of 30 sells for 7.97 whereas a 12 pack brand cost for 4.77 which is better to buy

and please explain

Respuesta :

asdfasdf
asdfasdf asdfasdf
  • 03-09-2014


30 pack.

if you buy 2 12 packs, it will cost 9.54 and that's only 24 pencils.

Answer Link

Otras preguntas

Explain why co is called the “silent killer”. select two other pollutants for which this name would not apply and why not.
What would be the area of a regular polygon with a perimeter of 30 feet and an apothem of 4 feet?
Lithium, sodium, and potassium are examples of?
The second part of the journey from Africa to the Colonies was inhumane and deadly. It was known as the Terrible Crossing Voyage of Death Slave's Sorrow Middle
how can yo tell if a graph is a value of x
The measure of how strongly an atom attracts an electron to itself is called _______? A. covalency B. ionization potential C. electropositivity D. electronegat
Sin(5x)cos(9x)-cos(5x)sin(9x)=-.75 X=
Number two help me plz
What does defective mean plzzzz fast
Which artist coined the term ���post-impressionism��� to refer to art from the turn of the 20th century that reacted to impressionism? a. georges-pierre seurat