jovenah1122 jovenah1122
  • 11-08-2018
  • Mathematics
contestada

Jimmy bought 8 pens. Each pen cost $2.79. How much did he pay for the purchase?

Jimmy bought 8 pens Each pen cost 279 How much did he pay for the purchase class=

Respuesta :

lucielchoi707
lucielchoi707 lucielchoi707
  • 11-08-2018
He paid $22.32
I hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

expression for 7 more than y =
Not using the L'Hopital's rule, or graph/table........ I need to find the limit of tan4x/tan3x as x approaches 0.
What's -25+86-873=? Equal????
Lowell bought 4 1/4 pounds of apples and 3 3/5 pounds of oranges.How many pounds of fruit did Lowell buy
Did I balance this correctly?
similarity and difference of pertain empire and roman empire
how to write 625,087,435 in expanded form
if $15 % of $375,how much is 5%
what is the value of this expression 1/4−3 ? 12 1/12 64 1/64
which of the following best describes the main difference between a sea and ocean? a. a sea has no salt b. an ocean is surrounded by land c. a sea is surrounded