SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

Fred has a spinner that is split into four equal sections: red, blue, green, and yellow. Fred spun the spinner 688 times. Which of the following would be a good
If you have the following equation, 2/3x+5/6-x=2-3/4x what would you multiply each term by to get rid of all the fractions
ظhelp me please guys
Choose the more precise measurement. 26.4 cm or 8.39 cm
HELP ASAP TIMED! PLEASE1. Ice core samples from glaciers ice caps contain bubbles of ancient atmosphere that are in layers based on age. What questions are scie
For each polynomial, determine the degree and write the polynomial in descending order. A. –4x^2 – 12 + 11x^4 B. 2x^5 + 14 – 3x^4 + 7x + 3x^3
Simplify (2^5/3^2)^4 A. 2^20/3^8 B. 2^9/3^8 C. 8^5/12^2 D. 2/3^2
Which object forms when a supergiant runs out of fuel? a red giant a black hole a white dwarf a neutron star
In any energy conversion, some of the energy is lost to the environment as Question 5 options: electrical energy potential energy sound energy thermal energy
When were roofs created?