theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

what are some physical changes that occur at school? at home ? in nature ?
A basketball player achieves a hang time of 0.773 s in dunking the ball. What vertical height will he attain? The acceleration of gravity is 9.8 m/s^2 .
describe the solutions of 4 < n+2 in words but solve it first please!
What role does carbon dioxide play in plant life processes
What phylum has animals with soft bodies, and most of them have shell-like coverings?
why did some people treat native americans so badly?
Given: L is the midpoint of KM M is the midpoint of LN Prove: KL = MN
a bicyclist rides 1/5 mile in 1/65 hour. Write this rate as a unit rate
Why are frying pans usually made out of metal?
how many thirds in 5