zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

can some1 pls help me on number 13 and 14PLEASSE and thank you
Suppose point e has a coordinate of 11​, and eg= 8. what are the possible coordinates of point​ g?
Briefly explain the relationship between nutrition, health and nutritional status
as alchol use increase, your vision will have decrese true or false
Which statement provides a critique of the central idea? Taking from the wealthy to feed the poor discourages hard work. A meeting is held every year to deter
The time to fly between new york city and chicago is uniformly distributed with a minimum of 120 minutes and a maximum of 150 minutes. what is the probability t
Who was the leading opponent of James Madison?
Kendra has a math test every 12 school days and a vocabulary test every 9 school days. She had both a math test and a vocabulary test today. The next time she w
What is the square root of 25/49
some activities that might be carried out privately are in fact conducted by government." Which of the following is an example of this statement? A. enforcing a