zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of a isosc olese triangle the numbers are 13 and 10​
[please help]What are the values of x and y
Your best friend asks to copy from your work during a math test, just this once. ​
The grea of a triangle is 14 square units and the height is 7 units. What is the length of the base?
Is this Pathos or ethos?
Part II: Long Response Directions: Write two paragraphs on how art has impacted your life.
Cellular respiration results in a
A Laura ______ duele la mano. Manuel: Quiero reservar esta habitación. Recepcionista: Claro. Por favor ________ el formulario, señor. A. llenen B. lleno C.
guys i need this an answers​ full please
How do you find the amplitude, period, and shift for f(x)=−4cos(3x−π)+1?