zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

What did Muhammad's first revelation instruct all Muslims to do
The slowest route of absorption for a drug is
PLEASE HELP WILL REWARD BRAINLIEST
Bernice sells 135135135 sea shells by the sea shore every day. She sells each sea shell for 333 dollars. For how many days does Bernice need to sell sea shells
William bought a new sweater at the store when they were having a 45% off sale. If the regular price of the sweater was $19, how much did William pay with the d
An expert on parenting is addressing parents at the local grade school. when the topic of punishment is discussed, what is one outcome of punishment the expert
Segments RT and SU are diameters of circle O. What is arc SRT? A. 258 B. 266 C. 274 D. 282
What factors led wal-mart to own its trucks although many retailers outsource all their transportation??
Where do the Sun’s rays hit Earth’s surface nearly at right angles?
Temi rolls two fair, six-sided dice. The two numbers rolled are added to give a total. Work out the probaility that the total is a single-digit prime number.