aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

what are the critical points for the inequality x^2-4/x^2-5x+6<0?
Which type of portfolio might a young investor who is not afraid of fish choose
Gina is so fearful of taking tests for college courses that she experiences mild anxiety when registering for a course, intense anxiety when studying for a test
Mr. nolen is going to teach a unit on shakespeare to his english literature class. he realizes that his students will need to identify themes and main ideas, el
Besides restoring water what is the most important job of the Comprehensive Everglades Restoration Plan?
A rectangle has a length of 4 feet and a perimeter of 14 feet. what is the perimeter of a similar rectangle with a width of 9 feet? a. 36 ft b. 108 ft c. 42 ft
What is the smallest integer greater than square root of 148 ? A. 13 B. 15 C. 14 D. 12 E. 11
Find the dimensions of a rectangle with an area of 100 square feet that has the minimum perimeter.
why do lags make if difficult to fine tune the economy?
2x-12+x=24 please please help asap