Isaiah3051 Isaiah3051
  • 15-05-2024
  • Mathematics
contestada

If the cost, C(x), for manufacturing x units of a certain product is given by C(x)=x²-20x+41 find the number of units manufactured at a cost of $9350. The number of units is

Respuesta :

Otras preguntas

On the way home from school my friend steals a candy bar from the candy shop . As he leaves the store , he is caught by a police officer and arrested . At his t
Why doesn’t Stella say much in her conversations with Blanche
Monetary consequences for illegally downloading software is $500 to $100,000 per copy O $500 O $500 - $100,000 Total O $100,000
help please :( !!!!!
8832 divided by 42 What’s the remainder?
what comes up but never goes down? whenever gueses right will be mark braonliestt
Zachary bought 8.25 pounds of red, white, and blue candies for his Fourth of July party. If 2.5 pounds of the candies are red, and 3.75 pounds are blue, how man
What’s the answer to A
Help me plisssss:(((
How do you get to the point (-3.4)? * O Right 3 Up 4 Left 3. Up 4 Down 3. Right 4 O Up 3 Right 4