g25mktcykb g25mktcykb
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of yogurt costs $5.52. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Student answers 90% of the questions on the math exam correctly if she answers 27 questions correctly how many questions are on exam
Describe three of India's unique cultural qualities. How do these qualities affect India?​
Which of the following helps you overcome the speed differential that occurs when taking notes?
Describe the weather and the temperature for the four seasons in your city or town and do the same for two other cities or towns in the United States. -do mich
H= aC+ b what does this mean?
What's the value of 96,745 joules in Btus?
In "To Build a Fire," the man is unable to imagine the danger he is in when he starts out on the trail. Which statement best explains how this action contribute
17. On the circular flow diagram of the economy, the arrow from the producer sector to theoverseas sector usually representsA. Export receiptsB. Import payments
6. A dinner costs $4.99. Joanie plans to tip the waitress 15%. How much is the tip? (TEKS 7.4D-R) A $0.15 B $0.75 C $5.14 D $5.74
Determine when the cost of the two services will be the same amount, and what the price will be. The Strauss family is deciding between two lawn-care services.