natajamcclenton791 natajamcclenton791
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Sara paid $2.70 for a bag of candy. The candy is sold by weight, and costs 45 cent per ounce for the first 4 ounces, and 30 cents per ounce for anything over 4 ouces. How many ounces of candy did Sara purchase

Respuesta :

Otras preguntas

Match the elements to their periodic table groups based on their uses or properties. {Element is used as a disinfectant} {Element important for the proper} {fun
What are man-made items from the past called? A. Archaeologists B. Archaeology C. Artifacts D. Alchemists Please help me
14. Which graph illustrates the expected change in the finch population if the environment changes to favor small beaks?
Ill mark you brainlist plz help if you put something random I will report you! I
The value of the 1 in 1,255 is times the value of the 1 in 82,175.
Which statement reflects the central idea of paragraphs 4-6? a.Emigrants traveled with varieties of food so that they would not become bored with the same meals
Solve for x:−2(x+9)=−1(x+−1)+2
Someone please help me
A cube has a volume of 8 cubic centimeters. A square has the same value for its area as the value for the surface area of the cube. How long is each side of the
Question is in the image