nompumeleloportia54 nompumeleloportia54
  • 12-02-2024
  • Mathematics
contestada

determine the total amount of money he will receive per day if he works 6'5 hours​

Respuesta :

Otras preguntas

Tim had 240 dollars to spend on 6 books. After buying them he had 12 dollars. How much did each book cost?
Which of the following describes the relationship between scientific theories and scientific laws? A) A law can describe a phenomenon, and a theory can give a p
Which is not one of the four types of stressors?
A car rental company off ers two options. option a is $25 per day plus $0.13 per mile. option b is $13 per day plus $0.36 per mile. if a car is rented for one d
Which situation was similar for both the settlers of Jamestown and Plymouth? Select one: a. land was rocky in both places b. their reason for starting a colony
Describe the ground substance and fibers in each type of connective tissue
A teacher pays $39 for 10 books.What is the unit price of each book?
Without graphing, classify each system as independent, dependent, or inconsistent. { -2x-y =9, 3x -4 =-8
Read the poem "Heat" by H.D. in Explorations in Literature. How do the lines in the second stanza evoke a sense of time and place in which this poem is set? The
At a pharmacy,customers take a number to reserve their place in line.If the product of the ticket number now being served and the next ticket number to be serve