welschmeg0 welschmeg0
  • 12-01-2024
  • Mathematics
contestada

A pack of paper cost 1.75 including tax. Mr. Valentino wants to purchase packs of paper for his class and has a $25 budget. Write and solve an inequality to solve for the number of packs

Respuesta :

Otras preguntas

for many years many history books claimed that “ columbus discovered america “ . why do you think native americas might disagree with the word discovered in thi
Hello, how can I find the slope of 4y+6x=2?
Do you think ancient Antarctica was situated in a different location from its location today? Why or why not?
which is longer 84 inches or 12 feet
NEEDs HELP AB ⊥ AC true or false idk i think it's false
List 3 differences between aerobic and anaerobic exercise
Do you think the advantages of owning a franchise outweigh the disadvantages? explain your reasoning.
What triggers may lead to an episode of drug abuse/use can be___.
Question 1: ¿Qué hace una persona en buena forma? Question 2: ¿Cuándo necesitas ir al doctor? Question 3: ¿Qué hace cada dia? (***Usa 3 verbos reflexivos en la
Factor the expression completely over the complex numbers. x4−625