v3ryf0g0tt3n v3ryf0g0tt3n
  • 12-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 9-yard roll of brown paper costs $1.26. What is the unit price

Respuesta :

Otras preguntas

jordan has been offered two summer jobs. One job is at the mall and pays $7 per hour. The other job is with your neighbor, who will pay $50 per week plus $5 per
list the following rational numbers in order from least to greatest. -0.4 , 0.48, 4/8, -4/8. Someone plssssssss help me I need it for today.
Whose team won the national basketball championship in 1995?
a jar contains 133 pennies. a bigger jar contains 1 2/7 times as many pennies. what is the value of the pennies in the bigger jar
Which of the following describes American inventor Robert Fulton? a. He built a 133-foot paddleboat powered by a steam engine, the Clermont, that sailed on the
Which word in the sentence is the preposition? There is the book underneath your desk. a. is b. There c. underneath d. the
Of the fifth-grade students, 20/25 went to the book fair. Of the students that went to the book fair, 8/10 bought at least one book. What fraction of studen
You buy a container of cat liter $13.75 and and a bag of cat food for X dollars. The total purchase is $20.80, which includes 4% sales tax. Write and solve an e
Rome had ruled for about: 200 years 400 years 100 years
How are new people created from the DNA of an aged person. i.e. Why are we young?