lillys19 lillys19
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

If a 4 lb bag of sugar costs $2.99, what is the unit cost for a pound of sugar?

Respuesta :

Otras preguntas

is it possible for a distance versus-time graph to be a vertical line?
How is the numeral 35.012 written in words and why
in what ways is climate controlled by the sun and the water cycle ?
What is a direct combination reaction?
two identical freight cars roll without friction towards each other on a level track. one car rolls 2 m/s the other 1 m/s. after the cars collide they couple an
is it possible for a distance versus-time graph to be a vertical line?
.is a pot holder a conductor or a insulator
Rewrite the function c(x) =9(x+3) using the distributive property
How does transpiration play a  role in the water cycle ?
Nadine can send or receive a text message for 15 cents or get an unlimited number for 5 dollars. Write and solve an inequality to find how many messages she can