ej689848 ej689848
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

A 9-kilogram bag of rice costs $12.96. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

The ratio of cats to dogs was 3 to 7. If there were 300 cats and dogs in all, how many were cats?
Determine whether each characteristic describes first person third person limited and third person omniscient point of view
whats the square root of 196/14​
Find the range given the Domain of {0,1,2,3,4} for the function f(x)=x2 - 4x + 3​
Pls tap photo answer it !!! Pls will mark brainliest Is it a b c or d let me know asap!!!
The following data are available for the four steps: A B C D Activity time per unit (min) 0.25 0.33 0.2 0.5 Capacity per worker (units/min) 4 3 5 2 Number of wo
how to build a snowman
Find the Surface area S of each prism (the numbers are 3,5,4,8)
If twelve pairs of jeans cost $513.72, how much would four pairs cost?
One can solve for payments (PMT), periods (N), and interest rates (I) for annuities. The easiest way to solve for these variables is with a financial calculator