yunushassan252 yunushassan252
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Zara part 2.4 pounds of grapes in the watermelon that cost $5.28. The total cost of the food was $7.32 which describes a way to determine X the price per pound for the grapes?

Respuesta :

Otras preguntas

i have a question about Razer headsets. Is it possible to mix microphones? For example:I have an "Electra V2" headset and microphone and I want to change it's m
Can somebody pls help !!
pleaseee answer quickly
Why are data tables useful in an experiment?
What is the equation of the line that passes through the point (-7, -4) and has a slope of 1?
pls help due today !!!!!!
Name a popular polyester​
A.B.15.2D.76.2D.94C.74.811. परीक्षा फलमा १० वटा विषयको औसत ८० छ। सबभन्दा उच्च औसत र न्यून २ वटा विषयको प्राप्ताङ्क हटाए पछिको औसत८८ छ। न्यूनतम अंक ६० भए उच्चतम
UMM SORRY AGAIN THO.
IF U ANSWER I WILL MARK U BRAINLLIEST