konstynce518 konstynce518
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

a package of 6 pairs of insulated costs ​$40.74 . What is the unit price of the pairs of ​?

Respuesta :

Otras preguntas

How do I construct a DBQ? (document bassed question)
What are the main differences between animism, polytheism, and monotheism?
Why do both ways of writing the number as tens and ones describe the same number
If it takes 15 gallons of gas to drive 330 miles, how many miles can be driven using 20 gallons of gas?
translate Spanish to english
During the breakstroke competitions of a recent Olympics, Nelson Diebel swam 100 meters in 62 seconds, and Mike Bowerman swan 200 meters in 130 seconds. Who swa
Irrational number between 7.7 and 7.9
how were all the new England colonies similar to each other?
Please, can you check out if my answers are right and tell me what is wrong. Thanks.
what is not a purpose of a constitution?