londzzz londzzz
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated socks costs ​$21.87. What is the unit price of the pairs of socks ​?

Respuesta :

Otras preguntas

Is There Still Slavery in the World? Please help me :)
What are the essential 4 parts for a civilization to develop? Explain how rivers were the source of civilization?
Solve the equation: 1/4 + w = 6 1/3
What Is the Richest Country in the World?
what is 5m+6+m-18=60
A registered nurse (RN) pays 5% simple interest on a $175,000 mortgage for the construction of a house. What is the yearly interest paid on the mortgage?
How do you use equal protection of law in a sentence
what does the expression "what ever floats your boat" mean?
(z+4)(z+3) Please Help!
Find the remainder when 2x^4-6x^3+2x^2-x+2 is divided by x+2