tessasallee tessasallee
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

If grapes are $1.99/pound and you buy 2.25 pounds of grapes, how much change will you receive if you hand the cashier a $5 bill

Respuesta :

Otras preguntas

How do you work out 2 over 1.5 + 2.45 on a calculator?
Read the passage from the Gettysburg Address, delivered by President Abraham Lincoln on May 19, 1863. Fourscore and seven years ago our fathers brought forth on
Bryson bought 2_3/4pounds of veggie burgers for $8.80.A. What is the unit price per pound of the veggie burgers? Show your work.B. There are 16 ounces in a poun
1. A bag contains 6 red marbles, 6 white marbles, and 4 blue marbles. Find P(red or blue).
Which of the following actions has the best potential for experiencing economies of scope? a. producing spaghetti and soft drinks b. producing computers and s
Where does Summer think the noises are coming from? O The entrance to the museum. O The Venus de Milo O The Mona Lisa O The elevator
Which statement describes all solids?​
A new 1.2-ha suburban residential development is to be drained by a storm sewer that connects to the municipal drainage system. The development is considered mo
A study is to be conducted of the percentage of homeowners who own at least two television sets. At least how large a sample is required if we wish to be 99% co
( PT 2) PLEASE HELP!