24773
24773 24773
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

10 packages of bacon cost $20.50 at the grocery store. How much will 1 pack of bacon cost?

A.$2.05
B.$2.25
C.$2.00
D.$2.10

Respuesta :

Otras preguntas

6 ears of corn for 1.80 what was the cost per ear
Without dividing , how can you decide whether the quotient 7.16 ÷ 4 will be less than or greater than 2 ?
Please help me solve this paper
13)  The election of 1896 resulted in a victory for McKinley and the __________________ party which represented big business, high tariffs and industry with the
Please help with this I’ve been stuck on it for about an hour!
How can I use the Distributive Property to answer 144 -:- 8??
Using complete sentences, describe at least four of the problems that can occur in a society due to population growth.
k(t) = 13t - 2 k(3) =
sarah is making up her own calendar.The first month of her weird calendar is called zaffy .To make matters worse,she is giving zaffy a total of forty days.what
Explain two techniques used in ceramic forming