rickybobby8911 rickybobby8911
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

2.
A brand of salad dressing that Sally Beekman prefers is on sale at Stater Brother's. She can buy a 8-ounce
bottle for $3.99. or a 12-ounce bottle for $ 4.25. What is the unit price of each package?

Respuesta :

Otras preguntas

explain the phrase "Togetherness is strength"
Which of the following statements about risks of investing in variable life funds is TRUE?
critically evaluate the benefits of online petitioning so that the local government can take urgent action regarding service delivery
Rohan bought a motorbike for rupees 5675 and spent 453 rupees on its repiar. Then he sold it for 1265. Find out the profit or loss he made.​
Why was the Soviet Union displeased with actions in West Germany? A. German soldiers were stationed on the Soviet border. B. Free and fair elections were held t
Internet communication is a revolution in the field of communication. Justify​
The population of rabbits on an island is growing exponentially. In the year 1990, the population of rabbits was 2100, and by 1993 the population had grown to 3
in the figure below PQRS is a parallelogram. Find the values of x y and z.​
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
please break this down and explain in detail