elijahwilliamsthebes elijahwilliamsthebes
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

Jan bought 3 yards of fabric to make pillows. The total cost was $22.74. What was the cost per yard of fabric in dollars?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the purpose of using multiple control groups in an experiment
what happened to John Brown
Resources need to be evaluated based on: A. Location B. Authority C. Standards D. Rules
Eats shoots and leaves highway safety device
Please help What is the appositive in the sentence ?My best friend, Michelle, is very loyal and kind My best friend Friend Michelle Loyal and kind What is the
What is the inverse of the function f(x)=2x-10?A)h(x)=2x-5B)h(x)=2x+5C)h(x)=1/2x-5D)h(x)=1/2x+5​
Triangle ABC was dilated using the rule Do.4. TriangleA'B'C' is the result of the dilationwhat is OB'?1.5 units3 units4.5 units6 units​
What is the significance of the artifact Roman mirror
Which of the following is not true about an informational interview?-It's a good occasion to learn career information that is not available fromother sources.Ww
What is a living will?