20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

4 tons of fertilizer cost $7,440.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

You are the shift supervisor at a local restaurant. You note that 15 employees work on Sundays. This represents 60% of all the restaurant’s employees. How many
Why was education important during the Goryeo dynasty?
Hey can anyone pls write a paragraph about African American life in the North versus the South In ur own wordss!!!
1.a describe how the genome project has been extended 1.b suggest a reason why the project has been extended
In the given figure, O is centre of the circle. Find the value of x and y? ​
After eating two hamburgers, a milkshake, and paying his bill, John left.
why does a magnet apply force to a current-carrying wire?
what are two measurements are needed to calculate the velocity of an object A. acceleration B. average speed C. displacement D.time
Characteristics are O story characters. O news articles. O important qualities. O life lessons.
I am thinking of two numbers. The sum of the numbers is 5. The first number is one less than the second number. Write a system of equations to represent the sit