gchava2701 gchava2701
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mateo is looking at another company for invitations. Company D sells 80 invitations for $44. What is the unit rate?

Respuesta :

Otras preguntas

................,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
help pls - you are shopping for a new cell phone and a plan with unlimited data. select two different companies, and make a poster comparing two phone plans. b
Indicate true or false 1.-¿Adónde nos lleva este sendero? -Al lago. 2.-¿Hay muchos animales en el desierto? -Sí, hay estrellas y lunas. 3. -¿Qué reciclan en tu
Eric plays basketball and volleyball for a total of 95 minutes every day. he plays basketball 25 minutes more than he plays volleyball. part a: write a pair of
Which best describes the purpose of a public service advertisement?
√180 can be expressed in the form p√q. where p and q are integers. Find the smallest value of p + q. ​
Which details best support the idea that the grimms’ tales are important folklore? check all that apply. the tales are brusque and comical. the tales come from
What is the square root of -16? A -8i B -4i C 4i D 8i
Which of the following is true of ligand gated sodium ion channels neurons? a) Open in response to chemical messenger and depolarize the membrane b) Open in res
How did the spanish american war impact the united states?