t4t7ck8wns t4t7ck8wns
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Gallo buys a 64-ounce of peanut butter for $6.33. What is the cost per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

Solve the problem Von rolls a ball on the ground at an angle of 23° to the right of his dog Bingo. If the ball rolls a total distance of 48 feet, and he is stan
If earth is compressed to the volume of moon, its acceleration due to gravity * i. decreases ii. remains same as before iii. increases iv. none of these ​
Unit: Decimals Progress The movement of the progress bar may be uneven becouse questions can be worth more or less (including zero) depending on your answer. Wh
If x = 3 and y = 5, work out the value of b) 2x2 + 3y2
If the nth term of a sequence is 28-3n what is the 7th term?
Lima, the capital of Peru, is a city that was not taken over from indigenous peoples but was founded by the Spanish. true false
Why did cover crops fall out of fame in the 20th century?
Draw the skeletal structure for: (E)-hept-5-en-2-one​
how many types of lavatory there is?
Which ordered pair (a, b) is the solution to the given system of linear equations? 3a+b= 10 -4a-2b=2(1,7)(3, 1)(11, -23)(23, -11)​