leahjkings7
leahjkings7 leahjkings7
  • 15-10-2022
  • Mathematics
contestada

Kayla notices that she can buy snacks
and candy in bulk at the grocery store.
The snacks she wants to buy cost $1.29
per kilogram.
Write a formula that that will help Kayla
determine how much she'll have to pay if
she buys food in bulk.
Let's let
t = total price
k = number of kilograms of food

Respuesta :

Otras preguntas

Which type of cloud indicates drizzle or rain? (1 point) 1. cirrus 2. stratus 3. cumulus 4. none of these clouds
how do you find the range of a linear graph
is this correct? (no actually answering, just tell me if it's right) plz
can anyone help me with this.
American Government please help asap, if you have the answers for the entire test, that would be even better. 1. Why did the Founders include the Establishment
The volume of a cone is 36(pi) What is the volume of a cylinder with the same base and height as the cone?
What should I choose on the application Im a very adventurous person on the job?
How is the words enter and victor alike and different??
In approximately 200 words, briefly discuss the meaning of the symbolism of the mockingbird in Part I of the novel.
Is 7 1/2 bigger or smaller than 6 19/20? Justify your answer please! Thannnkkkkkssss