kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

A square tile is decorated with triangles and dot patterns. This tile is rotated into this new position. Which tile sections should have a dot ?
which steps should we take to make our nation patriotic
Find the measure of angle A. 9) A 3x + 6 75° 4x+6
write the steps for a covalent bond for s2​
a car travels at a speed of 85 mph how far will it travel in 15 minutes ​
A 1500 kg car is moving at 15m/s what is the impulse experienced by the car *Pls put the formula of how you did it too*
someone please help! will give brainliest answer btw :)
Help help math please please
How diffusion helps animals and plants (6marks)
Hey can anyone write a current event about african american