pinkmarable pinkmarable
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada


Melissa bought 10 party subs and 3 cases of water for a party she's hosting. The subs cost $47 each, and each case of water cost $7 How much did Melissa
spend on subs and water?

Respuesta :

Otras preguntas

i don’t understand this question what so ever
​a(n) _____ is a court order that prohibits a person from doing a certain act.
It takes 36 minutes for 7 people to paint 4 walls. How many minutes does it take 9 people to paint 7 walls?
Which best describes the graph of the function f(x) = 4(1.5)"? The graph passes through the point (0,4), and for each increase of 1 in the x-values, the y-value
Earthshine is illumination seen during which phase of the moon?
Percy is watching people order frozen yogurt at a yogurt shop. He counts 25 out of 100 people who order raspberry. This means that his experimental probability
Knowing that sin 30° = 1/2 , what is a?
-2/-2 simplified as a whole number
Based on the map, why might Islam have influenced the rulers of Ghana? (1 point)
There are often concerns about accreditation with ___ colleges.