allison31867 allison31867
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

Willie bought one package of basil for $3.
How many packages of basil can Julia buy
if she has $6?

Respuesta :

Otras preguntas

What were the names of the two major campaigns fought in Georgia during the Civil War?
Canada is bigger than the united states,but only has ______ as many people. 1)one-half 2)one-fourth 3)one-eighth 4)one ninth
what number is 0.5% of 8?
Ross needs to buy a countertop for a laundry room. He calculated the area to be 12 square feet. The actual area is 11.8 square feet. What is Ross's percentage e
How were state constitutions important to the writing of the U.S. Constitution? A. Most states had learned that having a strong central government was a mista
It costs $5 dollars to have A tote bag monogrammed with up to 12 letters and $.50 for each additional letter. A club has a budget of $8 dollars maximum per tote
Match each item in Column A to an answer in Column B. 2. What is the distance between the two points on a number line? Column A Column B 1. X = –6, Y = 11 2. P
The ocean contains many plants and protists that can make their own food. What do these organisms get by living near the surface that they cannot get in deep wa
Is 3/4 less than 3/8
The density of gold is 19.3 g/cm3. The density of iron pyrite is 5.0 g/cm3. If a nugget of iron pyrite and a nugget of gold each have mass of 50g, what can you