storidaniels storidaniels
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

At the nearest wholesale store, 3 bags of cereal cost $21.75. Which equation represents the proportional relationship?

Respuesta :

Otras preguntas

How did the African Gold Salt Trade facilitate the spread of ideas and trade?
Santa’s elves charge $50 an hour to make toys plus a $10 hot chocolate and cookie fee. What expression best models this situation?
A projectile is fired straight upward from ground level with an initial velocity of 96 feet per second. During which interval of time will the projectile's heig
Janet buys 12 pens for $5.88. What is the cost per pencil? I need it step by step please
Solve - - <7. O A. x>-28 O B. x > 28 O C. x<-28 O D. x < 28
Which transition in the paragraph should be revised?Revise “for example” at the beginning of Sentence 2.Revise “however” at the beginning of Sentence 3.Revise “
Which of the following supports the idea of establishing justice? Group of answer choices collecting taxes forming a judicial branch raising an army and a navy
which document created the government the Putirans would follow
PLS HELP ASAP........ THX :)
Please please please help