idiot8528
idiot8528 idiot8528
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 2kg apples and 3 kg oranges is Rs. 120. [Take x and y as the cost per kg of apples and oranges respectively.]

Respuesta :

Otras preguntas

HELP PLSS!1- HCI22- HCI3- HCI44- H2CI5- H2CI46- H6CI​
If (x ^ 3 + a * x ^ 2 + bx + 6) has (x - 2) as a factor and leaves a remainder 3 when divided by (x-3), find the values of a and b ​
2. A barrel floats down a river past two flags that are 100 meters apart. The time it took for the barrel to pass each flag is shown. What is the speed of the s
Help me please/:)))))))
Determine the range of the following graph: 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 -12-11-10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 - 2 -9 -10 Can somebody h
Who found diversity of living things
1. Always use the to keep an animal in position. 2. What can cause injury in a veterinary setting? 3. Veterinary professionals regard restraint as the least des
If represents the smallest of three consecutive odd integer , write an expression to represent each of the next two consecutive odd integers
Define the word science.
A Summer to Remember" has a distinct structure involving flashbacks, present-day narration, and multiple settings. Analyze how the structure and settings of the