Lulofficalkj23 Lulofficalkj23
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada


Caleb bought snacks for his team's practice. He bought a bag
of oranges for $2.57 and a 20-pack of juice bottles. The total cost
before tax was $34.57. Write and solve an equation which can be
used to determine j, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

The indicated function y1(x is a solution of the given differential equation. use reduction of order or formula (5 in section 4.2, y2 = y1(x e??p(x dx y 2 1 (x
What does the table reveal about U.S. dependence on foreign oil since 1990?
Why are scuba divers not able to go in the deepest part of the ocean?
how can you tell if an allele is dominant?
24x4y 3x-4y-1 Which of the following is the simplest form of the expression above? 8 8x-16y-1 8x-1y-1 8x8y2
Adjoining was her bed room...The door stood open is what type of figurative language
fifty-six is what decimal part of 70?
Bill Gates tiene muchos millones de dólares. Tiene un ________. formulario grifo de agua dineral choque
Can you answer this questions BC I can
Four students are sitting in the first row. In the second row, 4 students sit behind each of those students, and so on. After the fourth row is filled, one stud