leeknow01298 leeknow01298
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

Salma bought two pounds of strawberries for $14.40. What is the price, in dollars per ounce of strawberries?

Respuesta :

Otras preguntas

Explain the steps you could use to solve 3y + 6 = 30 to find y
5.) Some cats and 29 dogs are in the kennels at the vet. There are 45 animals altogether. How many cats are in the kennels?
help me who know deku
2x + 4 < 10 I really need help on this
Okay so I need to know what 1 + 1 =?
Do you think the treaty of versailles was fair or why not or why
Which statement does NOT describe a relationship shown in the food web? A Elk are prey for mountain lions. B Mice are herbivores that consume grasses and are p
How can i find out who is joe
Identify the climax of the story circle the correct answer???
full form of DVX please answer fast ​