Anthonyfragoso22 Anthonyfragoso22
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

During one month , a homeowner used 200 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $89.20. The next month, 240 units of electricity and 200 units of gas were used for a total cost of $116.00. Find them cost per unit

Respuesta :

Otras preguntas

Which major river flows through the northern and northeastern regions of india? Keep in mind this river has played a huge role in the development of indian civi
A particular satellite with a mass of m is put into orbit around Ganymede (the largest moon of Jupiter) at a distance 300 km from the surface. What is the gravi
V Find the value of x in the triangle. 55° 629 c. 63​
The probability of Andy passing his driving test is 30%. What is the probability that he fails?
PLEASE HELP IM HEING TIMED
How does the Quran in written form help Muslims around the world?
"Dear Fellow Writer"​
I need help with the quadratic formula questions.
What was a consequence of each of these treaties and agreements?? A) The United States gained additional territory B) The United States join the free-trade zone
You roll a number cube twice. What is the probability of rolling a 2 first and then rolling an odd number? 12 Gel.